DESIGN

07/2011: Fiat 500 vyhrál 12. ročník ceny za design Zlatý kompas

Fiat 500 získal nejstarší a nejprestižnější evropskou cenu za design Zlatý kompas, neboli Compasso d'Oro ADI (Associazione per il Disegno Industriale - Asociace průmyslového designu). Pětistovce toto významné ocenění udělila mezinárodní odborná porota v čele s profesorem Arturo Dell'Acqua Bellavitisem, ředitelem nadace a muzea designu Triennale v Miláně.
Fiat 500 tak i nadále upoutává pozornost a potvrzuje své postavení toho nejlepšího „Made in Italy“. Mistrovsky kombinuje inovativní a originální design s nejmodernějšími technologiemi použitými při výrobě motorů a v oblasti bezpečnosti i komfortu. Navíc s prestižním 5hvězdičkovým ohodnocením EuroNCAP a dalšími 40 oceněními je celkovým vítězem na mezinárodní úrovni.
Je to již podruhé, kdy ocenění „Compasso d'Oro ADI“ bylo uděleno některému z modelů Fiat. V roce 2004 to byl nový Fiat Panda.

2009: Fiat 500 – Auto roku 2009 v kategorii design

Odborná porota složená z 59 motoristických publicistů z 25 zemí, udělila modelu Fiat 500 v rámci mezinárodního autosalonu v New Yorku cenu World Car Design of the Year 2009.

2008: Fiat 500 prohlášen za nejvíce sexy auto na světě

Britský automobilový magazín Top Gear vyhlásil koncem července 2008 výsledky ankety o Nejvíce sexy auto na světě (Sexiest Car in the World). Velice nás těší, že tento prestižní titul získal Fiat 500. Legendární pětistovka (italsky Cinquecento) prý „nevypovídá o svém majiteli nic jiného, než že to je někdo, kdo nemusí nic předstírat“.

2007: Fiat 500 a Fiat Bravo zvoleny nejkrásnějšími automobily světa ve svých kategoriích

Mezinárodní porota odborníků zvolila na patnáctém ročníku soutěže o Nejkrásnější automobil světa v kategorii malých vozů nový Fiat 500 s osmnácti body a nemalým náskokem před druhou Mazdou 2 s pěti body. Fiat exceloval i v kategorii vozů nižší střední třídy, kde s přehledem obsadil první místo model Fiat Bravo. Fiat Bravo získal patnáct bodů, následován na druhém místě Peugeotem 308 s devíti body.