Punto umí létat!

„Tak to je dóóst hustý!", zní pokaždé z úst nového přihlížejícího videa, na kterém je zvěčněný skok Fiatu Punto z rampy v O2 Aréně minulou sobotu. Tuto „divokou jízdu" divákům přichystal organizátor již legendárních FMX Gladiator Games Marek Rejman společně se svým spolujezdcem, freestylovým motokrosařem Zdeňkem Fuskem. Nic se nenacvičovalo a nešlo ani o žádný tuctový trik. A jak prozrazuje Marek Rejman: „Jen jsme zkoušeli najet na rampu, abychom zjistili, kolik místa zbývá vedle kol. Bylo to na každé straně asi deset centimetrů."
Punto nebylo ani nijak speciálně upravované. Kromě předních tlumičů a rámu uvnitř vozu nebyl v tomto modelu proveden žádný výrazný zásah.Povedený skok Fiatu Punto byl vyvrcholením tohoto adrenalinového večera a možná i celého seriálu FMX Gladiator Games. Letošní 12. ročník byl podle pořadatelů totiž posledním.

 

Skok

Příběh

Freestyle motocross mě vzal za srdce hned při našem prvním setkání. V roce 1999 jsem byl s Petrem Kuchařem na motokrosových závodech v Itálii a já sledoval, jak si Edgar Torronteras a Lukas Wiess dávali triky přes lavice a lidi šíleli. I já šílel a Kuchta našel nový životní styl. O necelý rok později jsme se s Petrem Kuchařem sešli opět – na první FMX akci v historii Evropy. A byla to naše akce. Tak začala jedna z nejlepších jízd mého života, jízda FMX Gladiator Games. Založili jsme rodinu, která se jednou za rok dala dohromady, aby vytvořila vyjímečnou událost. Rodinu, která je postavena na přátelství a společné lásce k FMX.
Když jsem seděl ve svém Fiatu Punto před samotným skokem, posledním skokem na FMX Gladiator Games, nebyl jsem v tom sám. Vedle mně byl Zdeněk Fusek a svojí přítomností mi dodával klid. Pod dopadem stáli moji další dlouholetí kamarádi. Stál tam i Petr Kuchař, se kterým jsme to vlastně všechno začali. Nevěděl jsem, jak skok dopadne, ale věděl jsem, že tam kluci budou, když bude potřeba.
Všechno jednou končí, ale vzpomínky zůstávají. A kamarádi, se kterými máme tolik společných zážitků. Bavte se! My se bavili skvěle dvanáct let. Skončilo to tak, jak to začalo: ve velkém stylu. Když se ohlédnu přes rameno, vidím silnou a sebevědomou českou scénu, která má svoje neotřesitelné místo na mapě světového FMX. Mám z ní radost.
A já si skokem s Fiatem Punto nakonec také splnil svůj sen. Díky moc FIATU za tu šanci a za podporu našich FMX Gladiator Games.
Jaký sen si se svým Fiatem Punto splníš TY, je jen a jen na TOBĚ.

Marek Rejman
FMX Gladiator Games

 

Video

 

Více informací hledejte na Facebooku nebo na oficiálních stránkách FMX Gladiator Games