Nabídka CNG vozidel

V České republice nabízí Fiat vozidla s CNG pohonem od roku 2005. Všechny modely mají bipalivové systémy, t.j. jsou schopné spalovat jak zemní plyn, tak benzín. Navíc mají tlakové lahve umístěné pod podlahovou plošinou a nezabírají tak prostor v zavazadelníku. Tlakové lahve jsou vybaveny elektroventilem s ochranou proti nadměrnému přetlaku a přehřátí. Do motoru je zemní plyn veden vysokotlakým potrubím z pozinkované oceli, které je kryté ochranným pláštěm, a přes dvoufázový redukční ventil.

Samotný motor má dva nezávislé okruhy vstřikování paliva - jeden na zemní plyn a jeden na benzín. CNG je doplňován bezpečnostním ventilem s dvojitým jištěním, který je umístěn hned vedle plnícího hrdla benzínové nádrže. Vozidlo automaticky startuje na benzín a po několika sekundách je již motor poháněn zemním plynem. Jakmile dojde zemní plyn v tlakových lahvích, automaticky dojde k přepnutí na benzínový pohon. Typ paliva dodávaného do nádrže má samozřejmě řidič možnost kdykoliv zvolit prostřednictvím tlačítka na palubní desce. Při pohonu na CNG vykazuje motor tišší, kultivovanější chod. Ještě je tu ovšem jedna důležitá výhoda vozidel Fiat. Ve všech případech se jedná o vozidla takto originálně zkonstruovaná ve výrobě, vztahuje se tedy na ně kompletní záruka výrobce!

Stáhněte si katalog modelů s možností alternativního pohonu CNG. 

Fiat Panda CNG  

 

 

Fiat Panda CNG je nejmenším zástupcem stále se rozšířující řady modelů Fiat s kombinovaným pohonem na stlačený zemní plyn (CNG) / benzín a zároveň nejmenším vozidlem s tímto alternativním pohonem nabízeným v České republice. Konstrukčně vychází z verze 4x4 a pod podlahovou platformou má uloženy dvě nádrže na zemní plyn s celkovou kapacitou 72 litrů (12 kg).
Fiat Panda CNG je tak nejen inteligentní, praktická a sympatická, ale především také ekologická.


Informace


Fiat Punto CNG
 

 

 

 

Fiat Punto CNG: vůz, navržený známým italským designérem Giorgettem Giugiarem, Vás okouzlí na první pohled.
Punto CNG má pod podlahovou platformou uloženy dvě nádrže na zemní plyn s celkovou kapacitou 84 litrů. To tedy znamemá, že dojezd Punta při kombinaci obou paliv je až 1020 km.
S vozem Punto CNG budete nejen zářit na silnicích, ale navíc budete šetrní k životnímu prostředí a své peněžence!

Informace


Fiat 500L CNG  

 

První dvouválcový motor ze skupiny Fiat, který společně s modelem 500 získal ocenění „Mezinárodní motor roku 2011“ si vás nepochybně získá i v modelu 500L, kde je nyní k dispozici i s kombinovaným pohonem na zemní plyn/benzín. S kombinovanou spotřebou zemního plynu 3,9 kg/100km dosáhnete s 500L celkového dojezdu až 1200 km na zemní plyn/benzín.
Šetřete s 500L životní prostředí i vaši peněženku.

Informace


Fiat 500L Living CNG  

 

Fiat 500L Living CNG je nejmladším členem ekologické řady vozidel Fiat s kombinovaným pohonem na stlačený zemní plyn (CNG) / benzín. S kombinovanou spotřebou zemního plynu 3,9 kg/100km dosáhnete s 500L celkového dojezdu až 1200 km na zemní plyn/benzín.
Šetřete životní prostředí ještě více a vyberte si Fiat 500L Living.

Informace


Fiat Qubo CNG
 

 

Fiat Qubo – jedinečný vůz na českém trhu je nabízen rovněž v provedení CNG. Pod podlahovou platformou má uloženy nádrže na zemní plyn (13,2 kg) a kapacita benzínové nádrže zůstává nezměněná ve výši 45 litrů. Fiat Qubo CNG je poháněn motorem o objemu 1368 cm3, který při pohonu na zemní plyn poskytuje dostatečný výkon 51 kW.
Šetřete životní prostředí ještě více a vyberte si Fiat Qubo.

Informace


Fiat Doblo Panorama CNG

  

Fiat Doblo, se jistě stane vaším skvělým společníkem na cestách.

V osobní verzi, Doblo Panorama, je motor 1.4 T-Jet s výkonem neuvěřitelných 120 koní a točivým momentem 206 Nm při 2000 otáčkách nabízen ve výbavě Plus, která je druhým stupněm a najdete v ní například: centrální zamykání s dálkovým ovládáním, výškově a osově nastavitelný volant, manuální klimatizaci, elektricky ovládaná zpětná zrcátka s vyhříváním, dvoje posuvné boční dveře, rádio s MP3 a Bluetooth ESP + ASR / MSR, HBA a Hill Holder, elektricky ovládaná přední okna a 4 airbagy.

Informace


Nabídku užitkových vozidel naleznete na nových stránkách www.fiatprofessional.cz

Půjčovna vozidel CNG
V roce 2007 vznikla první půjčovna vozidel na CNG v České republice. Tu založila společnost Pražská Plynárenská. Klientům nabízí veškeré výhody, které plynou z využívání vozidel na CNG. Jde především o výhody ekonomické, ekologické, ale i bezpečnostní.
V této půjčovně najdete také vozy Fiat s pohonem CNG. Tak neváhejte a vyzkoušejte je!
Více informací o půjčovně vozidel CNG najdete zde