Aktuality

Fiat je již popáté značkou s nejnižší mírou emisí CO2 v Evropě

Již pátým rokem po sobě je Fiat Automobiles značkou vozidel s nejnižší mírou emisí CO2 prodaných na evropském trhu v roce 2011. Fiat dosáhl průměrné hodnoty emisí 118,2 g/km (o 4,9 g/km méně než v roce 2010) a první příčku obsadil i jako celá skupina s hodnotou 123,3 g/km, která je zlepšením o 2,6 g/km ve srovnání s předcházejícím rokem. Toto prvenství potvrdila společnost JATO Dynamics, přední světová konzultační a výzkumná společnost v oblasti automobilové techniky.

Dosažený úspěch je důkazem neustálého zdokonalování: během posledních pěti let snížila skupina Fiat Automobiles své průměrné emise o 14 %, z 137,3 na 118,2 g CO2 na kilometr, tedy hodnotu výrazně nižší než je cíl stanovený Evropskou unií pro rok 2015 (130 g/km). Tento výsledek dokazuje rovněž odhodlání automobilky Fiat chránit životní prostředí, mimo jiné i vývojem jednoduchých a důmyslných řešení, jako je motor TwinAir, nejekologičtější přeplňovaný zážehový motor na světě, dále pak technologiemi využívající alternativní pohonné hmoty, jako jsou směsi zemního plynu a LPG, což je oblast, v níž značka Fiat zastává přední evropskou pozici, a rovněž vývojem inovativních technologií, jako je eco:Drive, systém podporující zodpovědnější a z hlediska životního prostředí příznivější styl jízdy umožňující řidiči dosahovat dokonce nižší emise, než jsou hodnoty oficiálně povolené a schválené pro jednotlivé typy vozů.

Veškeré inovace Fiatu na poli ekologických technologií jsou zahrnuty pod značku „Air Technologies“. Tato řešení jsou převratná a zároveň prostá a za posledních 20 let snížila negativní vlivy na životní prostředí aniž by ubrala z požitku z jízdy, který byl odjakživa jedním z atributů italských vozů.